FA2000 - Frederiksberg Alliancen UNGDOM

 

ugenskampe_banner.gif

 

bliv_traener_i_fa2000.jpg

 

 

SPONSORER

 

 

 

 

SE ALLE SPONSORER HER

2010

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Lukas Olivier Le Gal (1998)

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Mads Ulrich August (2004)

ÅRETS FA-BOBLER J. JESSENSVEJ Niels Birket Andersen (1997)

ÅRETS FA-BOBLER NANDRUPSVEJ Thor Kyhl

ÅRETS FA-MÅLMAND J. JESSENSVEJ Jacob Reinholdt (1997)

ÅRETS FA-MÅLMAND NANDRUPSVEJ Albert Preisler Larsen (2002)

ÅRETS FA-MÅLMAND Årgang 2000 Simonbæk Brønsted

 

Afdeling Årets spiller Flidspokal

Årgang 1996 A Mikkel Brandt Tobias C. Christiansen

Årgang 1996 B Daniel Hagedorn Frederik Olsen

Årgang 1997 A Mehdi DJemal Karim Rohia

Årgang 1997 B Frederik Walther Tobias Jørgensen

Årgang 1998 A Lukas Olivier Le Gal Alexander Louis Fossing

Årgang 1998 B Emil Grovn Nikolaj Nørgaard-Poulsen

Årgang 1998 C Christian Toft Svane Alex Bakerjian

Årgang 1998 D Markus Berg Persson Oskar Ellehammer Andersen

Årgang 1999 A Benjamin Nerup Oscar Graversen

Årgang 1999 B Jonathan Elmquist Risager Betim Hamidi

Årgang 1999 B Rasmus Harmon

Årgang 2000 A Emil Bjørnskov-Johansen Kalle Overgaard

Årgang 2000 B Christian Ørum Kofoed Hans Emil Højgod

Årgang 2000 C Carl Gyldenkærne Clausen Peter Hammer

Årgang 2000 P Merve Ökal Anemone Abildgaard

Årgang 2001 P Astrid Burhardt-Johansen Ida T. Lotz

Årgang 2001 A Anis Benslimane Ahmed Daghim

Årgang 2001 A Anton Vejbæk Bodilsen Philip Duus Glovinski

Årgang 2001 B Kasper Niss Johan Malling

Årgang 2001 B Jakob Flinthold Larsen Viggo Hedvall

Årgang 2001 C Noah Nobel-Rieber Oskar Christoffer Agerskov Villiam Lemvigh Nielsen (Bobler)

Årgang 2001 C Mikkel Breinholdt Andersen

Årgang 2002 A Anders Børkop Kasper Danielsen Malte Noak Skærbæk (Fighter)

Årgang 2002 B Asbjørn Lomstein Aske Haunbjerg Schmidt  Bjarke Bovbjerg (Fighter)

 

2009

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Mehdi Taleb (1999)

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Rasmus Mosebo Jensen (2000)

ÅRETS FA-BOBLER NANDRUPSVEJ Johannes Toft Bendtsen (2000)

ÅRETS FA-MÅLMAND J. JESSENSVEJ Tobias Gottrup Hydeskov (1998)

ÅRETS FA-MÅLMAND NANDRUPSVEJ Sylvester Virtus Hingebjerg (2000)

 

Drenge

Afdeling Årets spiller, Flidspokal

Årgang 1996 A Patrick Emil Back Aislev, Felix Bojlen

Årgang 1996 B Mikkel Carden, Deniz Aslan

Årgang 1997 A Mads Walther, Niels Briket Andersen

Årgang 1997 B Morten Aagaard, Ivan Colak

Årgang 1998 A Markus Kjærbye, Silas Brasa Lund

Årgang 1998 B Emil Grovn, Andreas Martin Holst Jensen

Årgang 1998 C Nikolaj Nørgaard-Poulsen, Asbjørn Schlailejer Arp

Årgang 1998 D Philip Neumann Segebrecht, Kristian Hjortskov

Årgang 1999 A Mehdi Taleb, Benjamin Nerup, Dino Habahic (fighter)

Årgang 1999 B Thomas Kettel Mikkelsen, Tim Danielsen, Jamie Scott Walters (fighter)

Årgang 1999 C Elias Arentoft Jensen, Betin Hamidi, Nichlas Skovlund Christiansen (fighter)

Årgang 2000 A Kalle Stokholm Overgaard, Nikolaj Bjørnskov-Johansen

Årgang 2000 A Rasmus Mosebo Jensen, Mathias Rosenløv Häkonsson

Årgang 2000 B Anton Vestergaard, Jonathan Bach Rost Vang

Årgang 2000 5 Mads Jørgensen, Elias Dalgaard

Årgang 2000 6 Frederik Dufour, Johannes Toft Bendtsen

Årgang 2001 1 Trey Christiansen, Rasmus Emil Ulrich Jensen

Årgang 2001 2 Niklas Vibe Dinesen, August Bekker Kølle

Årgang 2001 3 Sammy Benjamin Benali, Oskar A. Henriksen Eliassen

Årgang 2001 4 Mikail Öcal, Julius Rasmussen

 

Piger

Afdeling Årets spiller, Flidspokal

Årgang 2000 A Nikoline W Schou, Elisabeth Wester-Andersen

Årgang 2000 B Elena Silva, Asta Geismar Rudbeck

 

2008

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Rinor Dzeladini (1998)

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Anders Børkop (2002)

ÅRETS FA-BOBLER NANDRUPSVEJ Mehdi Talep (1999)

ÅRETS FA-MÅLMAND J. JESSENSVEJ Martin Larsen (1996)

ÅRETS FA-MÅLMAND NANDRUPSVEJ Lennart Timmermann (2000)

 

Afdeling Årets spiller, Flidspokal

Årgang 1996 A Konni Sigurdson, Daniel Hartvig Tolderlund

Årgang 1996 B Peter Møllsøe, Rasmus Lindbo Nielsen

Årgang 1996 C Christoffer Kamp Køhn

Årgang 1997 A Andreas Friis-Holm, Marcus Carlsson

Årgang 1997 B Frederik Brunke Vad Hansen, Adam Bada

Årgang 1998 A Rinor Dzeladini, Tyrone Christiansen

Årgang 1998 B Yacine Benali, Benjamin Rohrdanz

Årgang 1998 C Egill Milan, Christian Toft Svane

Årgang 1998 D Magnus Aagaard, Ahmet Kurtis

Årgang 1999 A Oscar Graversen og Kristian A Karlsson, Marco Kolobaric og Jamie Scott Walters

Årgang 1999 B Hugo Albert Schulz Colette, Benjamin M Nerup

Årgang 1999 C Esben Nielsen, Lars Kæraa Lücke

Årgang 2000   Mads S Jølner-Jørgensen, Frederick Dufour

Årgang 2000   Sylvester Virtus Hingebjerg, Daniel Lundberg

Årgang 2000   Viktor Ditlev Jensen, Pelle Burmeister Madsen

Årgang 2000   Mathias Rosenløv Häkonsson, Mikka Juhani Palsbo

Årgang 2000   Jeppe Langstrup Hägerstrand, Rasmus Krogh Løvschal

Årgang 2001 1 Nikolaj Kragh Jeppesen, Benjamin Scheftelowitz

Årgang 2001 2 Mark Kiiskinen Seifert, Andreas Wulf Christiansen

Årgang 2001 3 Christian Skoven, Oscar Fich Agerskov

Årgang 2001 4 Daniel Holmström Regild

 

2007

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Oscar Fich Hansen (1998)

ÅRETS FA-BOBLER J. JESSENSVEJ Martin Larsen (1996)

ÅRETS FA-MÅLMAND Jens Jessensvej Tobias G. Hydeskov (1998)

 

Afdeling Årets spiller Flidspokal

Årgang 1993 Søren Aagaard Andreas Eilenberger

Årgang 1994 Lukas Fugmann Frederik Pihl

Årgang 1995 - -

Årgang 1996 A Tobias C. Christiansen Patrick Ayslev

Årgang 1996 B Tim R. Bruun Mads P. Clausen

Årgang 1996 C Kenny R. Hansen Emil Serritslev

Årgang 1997 A Jonas Gram Andreas J. Nielsen

Årgang 1997 B Frederik Walther Tobias Jørgensen

Årgang 1997 C Morten Aagaard Nikolej Lundberg

Årgang 1998 A Oscar F. Hansen Mads K. Larsen

Årgang 1998 B Emil Z. Gertin Carl B. Knudsen

Årgang 1998 C Emil Govn Asbjørn Arp

Årgang 1998 D Jonathan Danielsen Jonas Gram

Årgang 1999 A Marco Kolobaric Loui W. Rømer

Årgang 1999 B Oliver Rindsing August S. Frandsen

 

2006

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Oscar Fich Hansen (1998)

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Oliver Savery (1996)

ÅRETS FA-MÅLMAND Nandrupvej Jacob Plickert Reinholdt (1997)

ÅRETS FA-MÅLMAND Jens Jessensvej Emil Zangenberg (1998), Gert Petersen (1998)

 

Afdeling Årets spiller Flidspokal

Junior 1 Frederik Woidemann Senad Cengic

Drenge 1 Niklas Rant Anders Hedegaard

Lilleput 1 Tobias Christensen Kenny R. Hansen

Lilleput 2 Simon P. Reinholdt Sebastian Paag

Miniput ældste 1 Martin Andersen Daniel H. Tolderlund

Miniput ældste 2 Simon Rasmussen Karl F. Reichardt

Miniput ældste 3 Sebastian Dawson Mathias Dawson

Miniput ældste 4 Martin B. Larsen Patrick Zola

Miniput yngste 1 Andreas Esbjørnsen Alexander Guestella

Miniput yngste 2 Esben V. Nielsen Nielsen B. Andersen

Miniput yngste 3 Kaare S. Elnegård Ander B. Spahn

Mikroput ældste 1 Kasper K. rehl Tobias G. Hydeskov

Mikroput ældste 2 Andreas Munkholm Luis F. Mejia

Mikroput Yngste 1 Andreas L. Svarta Jonathan B. Thygesen

 

2005

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Mads Pill Clausen (1996)

ÅRETS FA-BOBLER NANDRUPSVEJ Emil Dyhr Serritslev (1996)

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Rasmus Bonde (1991)

ÅRETS FA-MÅLMAND Rasmus Bonde (1991)

 

Afdeling Årets spiller Flidspokal

Junior 1 Andreas Nikolau Hassan Kassem

Drenge 1 Rasmus Bonde Mikki Abildgaard

Drenge 2 Rasmus Steensie Daae Christian Guldborg

Lilleput 1 Youssef Khayat Lukas Fugmann

Lilleput 2 Claes K. Andersen Cato Vennike

Miniput ældste 1 Tobias Christensen Mathias Erecius

Miniput ældste 2 Theis Newman Mathaus Jensen

Miniput ældste 3 Tobias Lundberg Chan Nesir

Miniput yngste 1 Felix Bojlen Peter Carden

Miniput yngste 2 Julius Nørgaard Mikkel Carden

Miniput yngste 3 Sebastian Kjeller Lasse Krarup Jørgensen

Miniput yngste 4 August H. Skovsted Tobias Weidemann

Mikroput ældste 1 Mads Walther Charm Kortaisung

Mikroput ældste 2 David Emil Aislev Niels Birket

Mikroput Yngste 1 Emil G. Pedersen Silas B. Lund

Mikroput Yngste 2 Thodor Henningsen Milo Høyer

 

2004

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Tobias "Tubbe" Christensen (1996)

ÅRETS FA-BOBLER NANDRUPSVEJ Johannes H. Rasmussen (1996)

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Niklas Bothmann Larsen (1991)

ÅRETS FA-BOBLER J. JESSENSVEJ Albert R. Simonsen (1995)

ÅRETS FA-MÅLMAND Niels Engberg (1990)

 

Afdeling Årets spiller Flidspokal

Ynglinge 1 Anders A Grunth

Drenge 1 Andrew Motovu René Wolpiansky

Drenge 2 Frederiks Wojdemann Jonas S. Mortesen

Lilleput 1 Mathias Bøgelund Frederik Hermind

Lilleput 2 Amil Saronic Mathias

Miniput 94 Andreas L. Munk Mads Bjærum

Miniput 95 A Mikkel G. Sørensen Johannes Mortensen

Miniput 95 B Kristian Dahl Tobias Christensen

Mikroput 96 A Oliver Savery, Nicolai Stevns Henriksen

Mikroput 96 B Emil Steffensen, Felix Bojlen

Mikroput 96 C Jonathan Poulsen Emil P.H. Poulsen

Mikroput 97 A Jacob P. Reinholdt Kaare S. Elnegaard

Poder Anders Nielsen Mads Kastrup-Larsen

 

2003

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Martin Andersen (1996)

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Christoffer Richnagel (1991)

 

Afdeling Årets spiller Flidspokal

Ynglinge 1 Anders A Grunth Kasper J. Madsen

Junior 1 Carsten S. Freynhofer Andreas Brandt

Drenge 1 René Wolpiansky Bilal Sahsah

Drenge 2 Martin Rask Frederik Wojdemann

Lilleput 1 Andreas Lawaetz Sebastian K. Jensen

Lilleput 2 Jasnus Grage Filip Namouski

Miniput 93 Søren Aagaard Niklas N. Rant

Miniput 94 Rasmus L. Stenstrop Jens O. Gotthjælpsen

Mikroput 95 A Mikkel G. Sørensen Mathias E. Haugaard

Mikroput 95 B Philip Daugaard Theis Neumann

Mikroput 96 A Tobias C. Christensen Lauge S. Pedersen

Mikroput 96 B Julius Nørgaard Lasse Jørgensen

Poder 97 Mads Walther Alexander Guastella

Poder 98 Rasmus Bjerrrum Lars-Albert M. Riis

2002

ÅRETS FA-TALENT NANDRUPSVEJ Ibrahim Mansaray (1992)

ÅRETS FA-TALENT J. JESSENSVEJ Niklas Bothmann Larsen (1991)

 

Afdeling Årets spiller Flidspokal

Junior 1 Anders A Grunth Frederik Sønksen

Junior 2 Ulrik Western-Jensen Rasmus P. Olsen

Drenge 1 Riben Al Ribaty Pelle Nielsen

Drenge 2 Alexander Holler Yalcin Ögen

Lilleput 1 René Wolpiansky Niels Engberg

Lilleput 2 Allan H. Hyde Jonas Pedersen

Lilleput 3 Andreas Y. Lundsgård Ahmed Issa

Miniput 1 Ibrahim Mansaray Mikki Abildgård

Miniput 2 Søren Aagaard Andreas von Büllow

Miniput 3 Jonatan V. Petersen Dennis Klemmensen

Mikroput 94 Rasmus L. Stenstorp Mads Bjerrum

Mikroput 95 Taner Aldemir Mathias E. Haugaard

Puslinge 96 Martin Andersen August Dalgas

Puslinge 97 Lukas Buchwald Benjamin Fugmann

2001

ÅRETS FA-TALENT Danny Jensen (1988)

 

Afdeling Flidspokal Årets spiller

Junior 1 David Zacho Frederik Sønksen

Drenge 1 Alexander Kjær Danny Jensen

Drenge 2 Søren Carstens Laurits L. Larsen

Lilleput 1 René Wolpiansky Pafoday Fojahah

Miniput 1 Sarah Christensen Rasmus Christensen

Miniput 2 Martin Vinther Jacob Lafrenz

Mikroput Mads Bjerrum Frederik Hermind

2000

ÅRETS FA-TALENT Rene Clemmentsen (1987)

 

Afdeling Årets spiller

Junior Kasper Kent

Drenge Frederik A. Sønksen

Lilleput Rene Clemmentsen

Miniput 1 Andreas Nikolau

Miniput 2 Michael Hermansen

Miniput 3 Alex J. Manzon

BOLD.DK

Copyright © 2009 - FA 2000 - Frederiksberg Alliancen